Сончево време со температура до 26 Целзиусови степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движеше од 2 до 9 Целзиусови  степени, а дневната ќе изнесува меѓу 16 и 26 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 24 Целзиусови степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време, со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат 20 степени.

В среда температурите ќе се движат од 19 до 25 Целзиусови степени, в четврток од 20 до 27, а в петок од 21 до 28 степени. За викендот температурите ќе бидат од 19 до 27 степени в сабота, односно од 18 до 24 степени в недела.

Извор: МЕТА

Прочитајте повеќе

Средба на претседателот Стево Пендаровски со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лејен

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Софија оствари средба со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон …