Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп - Градско во целосен прекин

Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп – Градско во целосен прекин

Поради обилни врнежи дожд и излевање на р.Реачка река, кај с.Раец, од 07:20 часот сообраќајот на магистралниот пат А1 Градско – Прилеп е во целосен прекин. На клучката кај местото викано „Мотел Дреново“, на коловозот има големо количество вода, а кај Плетвар пред тунелите има свлечиште и одрон на карпи. Се преземаат мерки за расчистување.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Прочитајте повеќе

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

Соопштение за јавност на СДСМ Ништо не е променето во ДПМНЕ. На митинзите на ДПМНЕ …