ОН се вознемирени поради повици за иселување на Палестинците

ОН се вознемирени поради повици за иселување на Палестинците

Високиот комесар на ОН за човекови права, Фолкер Тирк денеска (4.01) изјави дека е „многу вознемирен“ по коментарите на високи израелски претставници кои ги повикуваат Палестинците да ја напуштат Газа

Прочитајте повеќе

Кети Стевананџија: Реконструирано „крушевското џаде“, Владата на СДСМ прави за Прилеп повеќе отолку градоначалникот Јовчески

Кети Стевананџија: Реконструирано „крушевското џаде“, Владата на СДСМ прави за Прилеп повеќе отолку градоначалникот Јовчески

Прес-конференција на Кети Стевананџија, член на Извршниот одбор на СДСМ – Прилеп Почитувани, Владата предводена …