Авто-мото

Тест на електрични скутери-За многу километри

По велосипедот, тротинетот и мопедот, „125“ станува сегмент на четвртата категорија возила на две тркала во која електричниот погон се етаблира како алтернатива. Веќе постојат првите разумни забрани. Тука спаѓаат петте тестирани кандидати. Различни се и техничките пристапи што се избрани. Додека Swalbe и Vespa имаат цврсто вградени акумулатори, кај …

Прочитајте повеќе »

Dacia го претстави новиот Sandero

Новиот Sandero е целосно освежен дизајн со модерна силуета и обновен преден дел нагласен со нов LED-светлосен потпис во форма на буквата Y. Го поседува најпространиот ентериер од својата категорија, со обилен простор за багаж и оддели за складирање, што го прави патувањето уште поудобно. Внатрешноста изобилува модерна опрема, внимателно …

Прочитајте повеќе »

Ducati Panigale V4R против Nissan GT-R од 1622 КС и BMW M5 од 806 КС

Tимот на Carwow на нивниот Јутјуб канал,  спореди забрзување на серискиот мотоцикл Ducati Panigale V4R со два автомобила,  Nissan GT-R од 1622 КС и BMW M5 од 806 КС. BMW M5 Competition од споредбата го преработи тјунерот Evolve и сега има 806 КС и 950 Nm, а Nissan-от е уште …

Прочитајте повеќе »

Легендарниот Citroen SM во „Гаражата на Џеј Лено“

„Гаражата на Џеј Лено“ е серија водена од легендарниот комичар и водител на „Вечерно шоу“ Џеј Лено Серијата ја истражува нашата опсесија со сите нешта во автомобилската индустрија. Од класични автомобили до суперавтомобили и сè што е меѓу нив, Џеј тргнува по патот за да ги открие највозбудливите, најчудните и …

Прочитајте повеќе »

Претставен новиот Hyundai Tucson со нов радикален дизајн

Hyundai ја претстави четвртата генерација на својот глобален бестелер во сегментот на урбани теренци.  Она што прво ќе Ви го привлече вниманието е потполно нов и радикален дизајн на возилото кој ги следи Sensuous Sportiness насоките на Hyundai, но оди чекор понатаму и применува детали кои се како што се …

Прочитајте повеќе »

Dacia со детали за новите генерации на Logan, Sandero и Sandero Stepway

Dacia ги претстави моделите од 3-та генерација со целосно нов, редизајниран Sandero, целосно нов  дизајн на Sandero Stepway и Logan,  во духот на нивните претходници. Тие нудат ниска цена, компактни надворешни димензии, модерен дизајн и одлична основна опрема и разновидност, без да се одречат од основите на едноставноста и безбедноста. …

Прочитајте повеќе »

Премиера на новата S класа на Mercedes-Benz

Новооткриениот салон на S-класата е опишан како еден од најтехнички напредните автомобили што Mercedes-Benz некогаш ги пуштил во сериско производство и има коефициент на отпор на воздухот од само 0.22 Cd. Најголемата разлика помеѓу ривалите, Ауди А8 и БМВ Серија 7, е новоразвиениот бензинско-електричен хибриден погон. Новиот модел S580e ветува …

Прочитајте повеќе »

Peugeot го претстави освежениот 3008 со плаг-ин хибрид за 2021

Најголема меѓу стилските измени е новиот преден дел на кој има решетка без рамка, преобликувани доводи за воздух и нови вертикално ориентирани ЛЕД дневни светла, кои исто така функционираат како индикатори. Бројот на моделот е исто така применет над решетката за прв пат. Посуптилно рестилизираниот заден дел добива LED светла …

Прочитајте повеќе »